Aikido Dojo Plzeň

Aikido Dojo Plzeň působí od roku 1992. Jeho posláním je zajišťování cvičení a seminářů japonského bojového umění aikido, iaido a dalších tradičních japonských bojových umění. Mezi další aktivity patří odborné přednášky a semináře, které se zabývají dějinami japonských bojových umění a nově i řízením a řešením konfliktů.

Od roku 1996 do roku 2003 jsme byli jedním z hlavních klubů organizace Bohemia Aikikai, v roce 2004 se stali spoluzakladateli České Aikidokai, jejímž hlavním a jediným úkolem je zajišťovat zkoušky na mezinárodně uznávané technické stupně dan udělované organizací Aikikai se sídlem v Japonsku.

Tréninky v Krašovské

Určeno pro děti od 5 let.

  • pondělí - 18:00-19:00
  • středa - 19:00-19:00

Ostatní aktivity

Kromě pravidelných tréninků pořádá ADP také stáže, na které jsou zváni učitelé ze zahraniční i z Čech. Z těch nejvýznamnějších to byli nebo jsou sensei Shoji Nishio (8. dan aikido, 7. dan iaido, 6. dan judo, 5. dan karate a další učitelské diplomy - např. jodo), Kouichi Tanaka (7. dan, Japonsko), Ulf Evenas (7. dan Iwama-ryu, 6. dan aikikai, 5. dan bukiwaza), Stefan Stenudd (7. dan aikido, 4. dan iaido, Švédsko). Semináře s těmito učiteli mají vždy vysokou úroveň a jsou navštěvovány také zahraničními účastníky ze Slovenska, Francie, Dánska, Finska, Litvy, Německa, Španělska, Rakouska, Polska.
Dále ADP pořádá víkendové semináře s učiteli z ČR - Petrem Krumphanzlem, 6. dan aikido, 2. dan iaido, vede vlastní klub v Praze; žil 5 let v Japonsku, kde pracoval a studoval aikido u Nishio senseie. Jiřím Markem, 4. dan aikido, 3. dan aiki-toho, studoval v Japonsku 1 rok aikido u Nishio senseie. Pro udržení vysoké technické úrovně ADP pořádá zájezdy na semináře jak v ČR, tak i v zahraničí.

Vedoucí: Jaroslav Šíp