Čeká nás ČESKÝ POHÁR V PARKOURU

5. 6. 2023

Český pohár v parkouru – Plzeň 2023

Zrychlete své dovednosti a vstupte do parkourového světa plného adrenalinu!

Datum konání: 17. června 2023
Místo konání: Krašovská aktivity centrum Plzeň a Sportovní hala Krašovská

Připravte se na nezapomenutelný závod plný akce, dovedností a vzrušení! Český pohár v parkouru se opět vrací do Plzně a nabízí vám jedinečnou příležitost sledovat a soutěžit s těmi nejlepšími parkouristy.

Závod je součástí série závodů, které vrcholí na 4. oficiálním Mistrovství České republiky v parkouru v Brně. To znamená, že vítězové a nejlepší závodníci v Plzni budou mít možnost být součástí prestižního mistrovství.

Registrace je otevřena pro všechny závodníky, a to jak pro registrované účastníky, tak i pro ty, kteří si přejí závodit bez oficiální registrace. Pro nepřihlášené a neregistrované závodníky, kteří prošvihli termín oficiální registrace, je však nutná předchozí e-mailová dohoda a potvrzení. V den závodu je potřeba se fyzicky dostavit na místo konání v 8:00 a finálně potvrdit prezentaci.

Závodníci jsou rozděleni do různých věkových kategorií, aby byla zajištěna spravedlivá soutěž a aby každý závodník měl svou šanci vyniknout. Věkové kategorie zahrnují:

  • Senioři: 17+ let
  • Junioři: 15-16 let
  • Starší žáci: 12-14 let
  • Mladší žáci: 9-11 let
  • Děti: 6-8 let

V závodech se soutěží ve dvou disciplínách:

  • Speed-Run: Soutěžící se utkají v rychlostním běhu, překonávají překážky co nejrychleji a s co největší elegancí. Tato disciplína testuje jejich schopnost překonávat překážky v co nejkratším čase.
  • Freestyle: Tato disciplína je o volnosti a kreativitě. Závodníci mají možnost předvést své nejlepší triky, kombinace a pohybové sekvence při překonávání speciálně navržené závodní dráhy.

Startovné se liší podle registrace:

  • Registrovaní závodníci, kteří jsou oficiálně registrováni pod ČGF (Česká gymnastická federace), platí startovné ve výši 200 Kč za disciplínu. Tito závodníci jsou zařazeni do výsledovky Českého poháru a mají možnost být nominováni na Mistrovství ČR v parkouru v Brně.
  • Neregistrovaní závodníci platí startovné ve výši 300 Kč za disciplínu. Tato kategorie je otevřena pro všechny, kteří mají rádi parkour a chtějí si vyzkoušet závodní dráhu. Výsledky z tohoto závodu se nepočítají mezi oficiální výsledky Českého poháru a účast v tomto závodě nezahrnuje nominaci na Mistrovství ČR v parkouru v Brně.

Přijďte a sledujte tento dechberoucí sportovní závod plný energie a výjimečných výkonů. Pokud se chcete zapojit a soutěžit, nezapomeňte se zaregistrovat a potvrdit svou účast včas!