Dětský den zdraví s FN Plzeň

17. 5. 2018


Fakultní nemocnice Plzeň zve širokou veřejnost na dětský den plný zdraví, zážitků a zábavy. Zážitková akce pro rodiny s dětmi se uskuteční v sobotu 19. května 2018 v rámci Evropského dne proti obezitě. Organizátoři by rádi touto aktivitou přispěli ke zvýšené informovanosti o narůstajícím problému dětské obezity, která se v současnosti stává  civilizační chorobou.

Dětský zdravý den začíná v sobotu 19. května ve 14 hodin na ranči Šídlovák, kde dobrovolníci centra TOTEM umožní účastníkům vyzkoušet si Nordic walking. Dále pokračuje pěší zdravou stezkou. Na dvou zastávkách budou připravené pohybové soutěže a známá klaunice Pepina naučí děti žonglovat a vyrábět balónková zvířata. Cíl zdravé stezky je v Krašovská Aktivity centrum Plzeň, kde bude čekat skřítek Zdravínek s úkoly. Zde navíc ve třech prostorných sálech jsou pro děti připravené oblíbené pohybové aktivity, jako jsou Jumping, Aikido, Parkour, Fly jóga a mnoho dalších. Všichni účastníci budou moci ochutnat zdravé moučníky z kuchyně fakultní nemocnice a nutriční terapeuti rádi poradí (a to nejen dětem), jak obezitě předcházet, či jak s ní bojovat.

Skřítek Zdravínek ukáže, co se za poslední dobu naučil,  zástupci firmy Lear Corporation mají pro děti připravené velké množství dárků a firma Globus nabídne zdravé odměny pro  účastníky pěší stezky. Pohodlí a skvělou atmosféru zajistí Krašovská Aktivity centrum Plzeň. „… je to těžší, když jsi těžší …“ Neseďte doma a přijďte prožít prima odpoledne plné pohybu a zdraví v sobotu 19. května společně s Fakultní nemocnicí Plzeň.