Krašovská se poprvé zapojila do výzvy „Do práce na kole, pěšky či poklusem“

26. 5. 2024

Tým Krašovská Aktivity centra Plzeň se prvně zapojil do celorepublikové výzvy, která je určená nejen firemním týmům, ale i jednotlivcům a partám přátel. „Pravidelný pohyb na kole nebo pěšky přispívá k fyzické i psychické kondici a také k čistějšímu ovzduší a přívětivější atmosféře měst. Nechte se vyhecovat jako tisíce aktivních lidí z celého Česka a zkuste to měsíc na vlastní pohon.“ uvádějí v tiskové zprávě autoři výzvy. Právě i tyto benefity nás namotivovali se do projektu „Do práce na kole“ týmově zapojit.

Ještě před začátkem května jsme obdrželi trička s motivem „do práce na kole“ pro rok 2024, dofoukli duše u kol, seřídili brzdy a očekávali prvního května, abychom si mohli poctivě zapisovat do aplikace naše ujeté a uběhlé kilometry. S ostatními týmy v Plzni jsme soutěžili pod názvem „Krašovská Team“, kdy jednotliví členové týmu byli příkladně pod jmény: Šlapka, Pedáloš, Vodpruženávidlice nebo Rychlonožka.

Mimo pravidelnou aktivitu, kdy se tým snažil pravidelně dojíždět do práce na kole, jsme se účastnili i speciálních akcí tohoto projektu. Ve středu 22. května se konala snídaně pro cyklisty, kde jsme se i přes nepříznivé počasí potkali s organizátory spolku Plzeň na kole u Papírenské lávky přes Radbuzu, kde byly přichystané sladké i slané dobroty, teplý čaj a káva, ale hlavně společnost dalších cyklistů a cyklistech zapojených do projektu. Tudíž jsme před naším jedním pracovním dnem mohli strávit příjemný čas s členy spolku, kteří rádi zodpověděli nejen naše dotazy ohledně městské cyklistiky v Plzni. Fotky ze snídaně na odkazu: https://www.facebook.com/plzennakole/posts/783617357207386?ref=embed_post.  V rámci účasti na snídani jsme se objevili i v reportáži na ČT v čase 5:33: https://www.ceskatelevize.cz/.../1533411.../224411000180522/.