Festival kondice má za sebou druhý ročník. Bylo vyprodáno!

19. 3. 2019

V Krašovská Aktivity centru Plzeň se v sobotu 16. března konal druhý ročník Festivalu kondice Plzeň. Hlavním tahákem byli nejen mistři světa ve sportovním aerobiku Olga Šípková a David Huf, ale také známí a přední plzeňští lektoři. Ze všech jmenujme třeba Zuzanu Švíkovou, Ladu Valentovou nebo Zuzanu Hálovou.

Návštěvníci zaplnili obě dvě hlavní scény Festivalu kondice prakticky už od prvních minut. Připraven byl pro ně jak program plný nejrůznějších cvičení, tak i řada doprovodných aktivit a přednášek. Skvělým zpestřením se pak stalo i vystoupení v podání talentovaných závodnic sportovního aerobiku z Pohybového studia J+A nebo exhibice fly jógy Marie Bradové. Na akci, která je spojením kondice, zdraví, pohybu a krásy, tak nakonec dorazilo až přes 150 cvičenců. Obě dvě sportovní haly, ve kterých se odehrával hlavní program, tak praskaly ve švech po celou dobu sedmihodinového cvičebního maratonu.

Vůbec největší úspěch zaznamenalo cvičení deep work pod vedením Olgy Šípkové a Davida Hufa, kteří svoji lekci odcvičili zhruba se stovkou nadšenců. Obrovský zájem strhla ale i další cvičení, jako je třeba bosu, twerk, tabata, jumping, pilates nebo dance fitness. Program, který mimochodem letos podpořila i Vodárna Plzeň, byl zkrátka sestaven tak, aby si vybral každý.

Pořadatel akce Krašovská Aktivity centrum Plzeň tak může směle spřádat plány na další ročník. Je totiž vidět, že Plzeň je městem, ve kterém je o sport a cvičení zájem. O tom mimo jiné svědčí i podpora ze strany města, které je též významným partnerem projektu. Celý den se konal v duchu myšlenky projektu Respektuj 18, jehož cílem je změnit tolerantní postoj veřejnosti ke konzumaci alkoholu mladistvými a podpořit omezení jeho prodeje a podávání dětem a nezletilým.

Fotoreport z akce najdete zde.