Krašovská přivítá aikidisty z různých koutů Evropy

5. 11. 2019

Do Krašovské míří bojovníci z celé Evropy. Ve dnech 8.-10. 11. 2019 se tu chystá seminář bojového umění aikida, a to pod názvem „FROM CONFLICT TO HARMONY“, který povede japonský mistr Ichiro Shishiya Sensei, 7. Dan. Akci pořádá oddíl Aikido Plzeň, který má v Krašovské i svoji domovskou základnu.

Pan Shishiya pravidelně přijíždí do České republiky již 17 let. Dvakrát do roka zde vyučuje na vícedenních seminářích, na které se sjíždí nejen členové jednotlivých klubů v rámci České republiky, ale i aikidisté z ostatních zemí Evropy, jako je Švédsko, Polsko, Německo, Holandsko, Švýcarsko nebo Rakousko. Do Plzně pan Shishiya zamíří proto již po několikáté. Dosud největší seminář, který byl v Plzni uspořádán, byl ten v roce 2017. Toho se tenkrát zúčastnilo 120 členů z 15 zemí z celého světa. Na letošní seminář, který se navíc může pochlubit i získáním čestné záštity Velvyslanectví Japonska v České republice i záštitou primátora města Plzně Martina Baxy, se očekává návštěvnost podobná, možná ještě větší.

Aikido je mladé japonské bojové umění, vytvořené počátkem minulého století Moriheiem Ueshibou, který vycházel ze znalosti starých bojových umění. Jde o sebeobranný systém, jehož cílem je útočníka eliminovat pomocí využití jeho energie útoku. Zásadní v aikido je však filozofie a nekonfliktní postoj. Proto si v poslední době získává zájem i ze strany dětských členů.