Krašovská jako místo pro trénování evropské elity ve stolním tenisu

31. 10. 2023

Historicky první ročník European Youth Series ve stolním tenisu se konal u nás v Plzni. Na turnaji se sešla elita mladých talentů z celé Evropy. Pětidenní mládežnický turnaj od středy 11. 10. do neděle 15. 10. byl zařazen do evropského kalendáře pro hráče a hráčky kategorií U13 a U15.

Nebyl to jen tak obyčejný turnaj, protože výsledky z něj se počítají do evropských mládežnických žebříčků. Jsme pyšní na to, že ti nejlepší mladí hráči a hráčky se scházeli a trénovali právě v našich prostorech. Jednalo se o více než 150 účastníků z 13 různých koutů Evropy, zástupci domácí reprezentace v maximální dovolené kapacitě 32 hráčů a jedna plzeňská stopa, Lucie Sýkorová z plzeňského klubu Union.

Celý turnaj probíhal v nových prostorech Sportovní haly města Plzně. Atraktivní herní systém, který je doménou evropské mládežnické série spočívá v tom, že v pěti dnech obě kategorie odehrávají soutěže družstev, soutěže dvouher, čtyřher a také dokonce smíšených čtyřher.

Máme radost, že jsme mohli být hostitelem tohoto prvního ročníku a doufáme, že jsme poskytli účastníkům ty nejlepší podmínky pro jejich trénink. Přejeme všem účastníkům hodně štěstí v budoucích soutěžích a mnoho sportovních úspěchů.