Krašovskou navštívila česká i světová parkourová špička

9. 7. 2020

První červencový víkend se v Plzni nesl ve znamení parkouru. Dorazili sem totiž přední čeští parkouristé, ale i řada zahraničních hostů. To vše kvůli SummerJamu 2020, čtyřdenní akci, v rámci níž účastníci poznávali město Plzeň a kromě jiného navštívili i Parkourové hřiště Krašovská, které je největší v ČR.

V termínu od 3. do 6. července se tak mohla Plzeň ukázat jako velká parkourová metropole. Obrovské nadšení třeba sklidil jak samotný areál In Motion Academy, kde se převážná část akce konala, tak i parkourové hřiště na Krašovské, které patří k největším parkům v Evropě. „Během druhého dne v České republice jsme navštívili tenhle úžasný parkour park. Očividně se jedná o největší park v Česku a upřímně, je skvělý,“ napsal na své Instagramovém profilu francouzský parkourista Matthieu.

Akci pořádala již podruhé In Motion Academy. „Ohlasy na akci jsou opravdu skvělé. Třeba německá skupina Ashigaru označila Plzeň jako nejvíc „topové“ město. V programu byly připravené tréninky a workshopy jak v naší parkourové hale na Koterovské, tak i na hřišti na Krašovské. Letos jsme měli kvůli koronaviru návštěvu o trochu menší, i tak sem ale dorazili kluci třeba z Francie, Švýcarska, Německa nebo Venezuely. Dohromady nás bylo zhruba 80,“ říká jeden z hlavních organizátorů a vedoucí trenér In Motion Academy Plzeň Richard Beneš. Mezi zúčastněnými bychom našli ale i řadu domácích osobností. Ze všech jmenujme třeba Matěje Srovnala, Mikeše Kořínka, Tomáše Zonygu, Petra Hubku nebo Jakuba Haška, který je mimo jiné úspěšný i jako kaskadér.

Parkour má zkrátka v Plzni zázemí těch nejvyšších kvalit. SummerJam 2020 to potvrdil, a proto se už teď plánuje další ročník.

Video zde: https://www.youtube.com/watch?v=B2u-Mwrjz7c&feature=youtu.be