Zlatá rybička z Krašovské již potřetí doplula do Fakultní nemocnice Plzeň, aby obdarovala dětské pacienty

18. 1. 2024

    S myšlenkou, že dobrých skutků není nikdy dost, vznikl projekt Zlatá rybička, který si od počátku klade jasný cíl – obdarovat děti z Fakultní nemocnice Plzeň. Letošní předávání dárků v rámci projektu Zlatá rybička z Krašovské proběhlo dne 16. ledna 2024, kdy byly dary slavnostně předány zástupcům Fakultní nemocnice Plzeň v herně dětské kliniky FN.

    V rámci třetího ročníku projektu Zlatá rybička se opět potvrdila síla dobročinnosti a solidarity ve prospěch těch nejmenších. Pacienty zejména z Dětské kliniky a Neonatologického oddělení FN potěšily nové rychlozavinovačky, barevné povlečení s dětskými motivy, textilové fixy a látkové tašky na pokreslení. Tato podpora byla možná díky štědrým příspěvkům a účasti lidí, kteří se zapojili do projektu během prosince loňského roku.

    „Mám radost, že tradice pokračuje a Zlatá rybička již potřetí nadělovala malým pacientům dárky. Věřím, že na dětské klinice najdou své využití a děti z nich budou mít velkou radost. Na výzvu zareagovalo mnoho členů klubů a organizací, které působí přímo na Krašovské, ale také široká veřejnost. Za tuto dobročinnost a štědrost všem velmi děkuji,“ řekla radní Světlana Budková.

    Děkujeme všem, kteří se zapojili a přispěli k tomuto dobročinnému projektu. Vaše štědrost a dobrovolnická snaha mají skutečný vliv na zlepšení prostředí pro nemocné děti ve Fakultní nemocnici v Plzni.

    Předání dárků se zúčastnili: Světlana Budková, radní pro oblast bytovou včetně sociálního a dostupného bydlení, hlavní manažerka Krašovská Aktivity centra Plzeň Zdeňka Kamišová, náměstkyně pro ošetřovatelskou péči Andrea Mašínová, vrchní sestra Romana Sedláčková, primář neonatologického oddělení Jiří Dort a mluvčí FN Gabriela Levorová.