Zlatá rybička z Krašovské udělala radost dětem z Fakultní nemocnice Plzeň

25. 1. 2022

    Dobrých skutků není nikdy dost. Přesně to si řekli zaměstnanci Krašovská Aktivity centra v Plzni ještě před Vánoci. Díky tomu vznikl projekt Zlatá rybička, který si od počátku kladl jasný cíl – obdarovat děti z Fakultní nemocnice Plzeň. 24. ledna, tedy přesně měsíc po Vánocích, se vyplnil. V ten den se totiž v herně dětské kliniky FN Plzeň předávaly dárky v hodnotě více než 30 000 Kč.

    Dárky zakupovala široká veřejnost během celého prosince loňského roku. Nejvíce se do projektu nicméně zapojily kluby a organizace, které působí přímo v Krašovská Aktivity centru. Patří mezi ně plzeňské taneční skupiny, sportovní kluby, ale i trenéři, lektoři nebo samotní návštěvníci centra. „To, co se odehrálo, je obrovská věc. Na výzvu pomoci dětičkám reagovala spousta partnerů, kteří nějakým způsobem Aktivity centrum Krašovská využívají a chodí sem sportovat. Přidali pomocnou ruku a vznikla z toho tahle úžasná sbírka,“ zhodnotil náměstek primátora města Plzně David Šlouf.  Mezi dárky se tak objevily například dvě zbrusu nové autosedačky, dětská jídelní židlička, dětská pyžámka, lego stavebnice a mnoho dalšího.

    „Jsme strašně moc rádi, že jsme se takhle mohli zapojit a pomoct. S FN Plzeň spolupracujeme už několik let, ten nápad tak přišel naprosto přirozeně. V prosinci jsme zakoupili na Krašovskou vánoční stromek, na něj jsme navěsili několik zlatých rybiček. Každá ta zlatá rybička měla pak za úkol přinést nějaký dáreček,“ vysvětluje hlavní kreativní manažerka Krašovská Aktivity centra Ilona Křížková.

    „Jakékoliv dárky, ať už o Vánocích nebo po nich, vždycky přináší radost. My jsme moc rádi, že to jsou nové herní prvky, které obohatí život našich dětských pacientů. Navíc jako bonus jsou tam i dvě autosedačky, které nám umožní naše dětské pacienty převážet z jedné části nemocnice do druhé v bezpečné rovině. Za to velké díky,“ dodává ředitel nemocnice Václav Šimánek.

    Předání dárků se zúčastnili: David Šlouf - náměstek primátora města Plzně, Václav Šimánek - ředitel FN Plzeň, Ilona Křížková - hlavní kreativní manažerka Krašovské, Gabriela Levorová - tisková mluvčí FN Plzeň, Josef Sýkora - přednosta dětské kliniky, Romana Sedláčková - vrchní sestra dětské kliniky.