JiuJitsu

Středa:17:00 – 18:00

Věk: 15 let Dospělí

Dojo jiujitsu Plzeň vychází z myšlenky učení ju jutsu, které se datují do doby okolo 50 000 let př. n.l.  Jiyu jitsu lze obecně vysvětlit dle „džú džutsu“ tedy jako umění poddajnosti (vycházi z filosofie ústupnosti a výraz „džú“ lze chápat jako poddání se síle či úctu k tradicím a „džutsu“ pak jako zápis či umění). Takto je patrné, že mnoho stylů tedy využívá různá spojení s „džutsu“ například bu džutsu (bojové umění vojska a šlechty), nin džutsu (bojové umění tajných skupin), kobu džutsu (bojové umění se zbraněmi), tai džutsu (bojové umění beze zbraně).

V duchu těchto myšlenek vznikl jako styl umění poddajnosti v Japonsku styl nám známý jako judo. V rámci tohoto stylu vznikla v zásadě cestou zpět ke kořenům v ČSSR v sedmdesátých letech 20. století škola jiujitsu, kterou na základě zkušeností s teorií a praktickým bojem dali dohromady mistři (i mistři republiky) Jaroslav Honzík a František Šimša. Fakt, že ověřování technik bojových umění, do uceleného systému reálné sebeobrany jiujitsu ve skutečném prostředí s plnou razancí útoků, přineslo své ovoce, svědčí i to, že tento sytém byl využíván i silovými složkami státu a v určitých modifikacích je využíván dodnes.

Pokud máte o danou aktivitu zájem, chcete se přihlásit, případně potřebujete vědět víc, kontaktujte pořádajícího partnera.