Lekce afrických tanců s živým bubenickým doprovodem

Pondělí:18:00 – 19:30

Čtvrtek:18:00 – 19:30

Věk: Dospělí

Lekce afrických tanců, které vede Marie Violeta, se zaměřuje na taneční styl pocházející ze západní Afriky, konkrétně ze zemí Guinea Conakry, Mali a Senegal. Tanec je v těchto zemích pokládán za přirozené vyjádření člověka, bez ohledu na věk, postavu a zkušenosti. Je to plné právo projevit radost z pohybu, kterou si tamější umí dopřát. Tančí se na oslavách, zasnoubeních, svatbách a jiných událostech, kterých je mnoho. Bubeníci k tomu hrají na bubny a často se i zpívá. Každá slavnost má své tradiční rytmy a taneční kroky.
V současnosti se tanec i hudba modernizují. V jednom rytmu se kromě původních tradičních kroků objevují i jiné, předělané nebo se tvoří úplně nové. Sestavují se celé choreografie často doplněné o divadelní prvky a vytváří tak celé příběhy. Tento styl se nazývá „Balet styl“, a to proto, že „balet“ je název pro celou taneční skupinu. (např. Balet de Marveilles, Balet Africaine..). Většina učitelů v Evropě dnes učí právě balet styl.
Ačkoliv se při afru tančí specifické kroky, každý v něm může najít a vyjádřit svůj vlastní styl. Hudba, která nás doprovází pod taktovkou zapálených bubeníků je motorem a motivací prožívat každý okamžik na plno. Rytmus, radost z pohybu, sami ze sebe. Nemusíte tančit jako tanečník z Pobřeží slonoviny, ale je důležité, aby jste se u toho cítili příjemně a tančili ze srdce.

Pokud máte o danou aktivitu zájem, chcete se přihlásit, případně potřebujete vědět víc, kontaktujte pořádajícího partnera.