Pilates Clinic Method

Úterý:18:00 – 19:00

Věk: Dospělí

Mnoho lidí, trpící na bolesti zad, volí cvičení Pilates metody jako první pomoc, očekávaný výsledek se ale někdy nedostaví. Buď se mohou bolesti zhoršit, nebo začne bolet něco jiného a oni pak na tuto skvělou metodu zanevřou. Současné pojetí cvičení Pilates, kdy se cvičí ve velkých skupinách a trenér neobchází a nepomáhá klientovi s individuálním nastavením držení těla, nemusí přinést požadované výsledky. Klasické vedení Pilates metody trenér – klient, tak jak je autor metody Joseph Hubertus Pilates definoval již v roce 1933 ve své knize Return To The Live Through Contrology, doposud neztratilo nic ze své funkčnosti, protože právě indiviuálním přístupem nastavení těla docházelo k odstranění případných bolestí zad, páteře a kloubů.

Cvičební systém Pilates Clinic Method vám nabízí něco víc než “jen” cvičení základní sestavy původních 34 cviků matwork Pilatesovi metody. Pilates Clinic Metod je preventivní cvičení, které pomáhá vyplnit mezeru prevence u běžné populace i s malými drobnými zdravotními problémy a pomáhá tak zabránit  následným lékařským operativním či fyzioterapeutickým zákrokům plynoucí z vadného držení těla.

Tvůrcem konceptu Pilates Clinic Method je Daniel Müller, který v tomto svém konceptu především zohledňuje individuální možnosti jednotlivých variant vadného držení těla při cvičení základních Pilates cviků. Toto novodobé pojetí zdravotního cvičení v systému modifikací a variant základních Pilates cviků je šetrnější, dokonalejší a především méně rizikovější než klasické taneční pojetí aplikované pro běžnou populaci.

Pokud máte o danou aktivitu zájem, chcete se přihlásit, případně potřebujete vědět víc, kontaktujte pořádajícího partnera.

Další aktivity partnera

Zdravotní cvičení
Michaela Boušová
Aktivita: #Sport
Věk: Dospělí