Moderní africké tance Elaine Weissová

www.facebook.com/elaine.weissova

+420 602 477 308

elaineafro@seznam.cz

Africký kontinent je velmi charakteristický svojí kulturou a historií. Afrika je kulturně bohatá a také blízce spojená s historií Brazílie, kam byli Afričané přivezeni jako otroci. V období 16. až 19. století obohatili brazilskou kulturu svými kostýmy, náboženskými rituály, kuchyní,tanci a dalšími zvyky.

Afro-tanec je rytmus, který se charakterizuje jako představení náhrady za cvičení flexibility, koordinace, rovnováhy a obratnosti. Tanec černochů má své charakteristické prvky, které jsou: Bosý, barevné oblečení, mnoho pohyblivých pružných ozdob na trupu těla, posunky a náznaky, lehké téměř vzletné skoky, velká rytmická a pohybová koordinace, rytmické zvuky úderů bubnů a bubínků, choreografie s pohybem vyjádřeným tělem a obličejem. Tento tanec je tancem afrických kmenů vyplývající ze spojení energie silových výrazových pohybů spojených s pružností podobně jako v současnosti představuje swing v jazzu.

Tréninky v Krašovské

  • čtvrtek
    17:00 - 18:00

Cena za hodinu je 150 Kč.

O Elaine Weissové

  • studium afro-tance - 20 let 
  • 3 roky v Africe, studium její historie a tance
  • 12 roků v Brazílii - studium u profesorů ze státu Bahia jako jsou Mr. Macale a Mr. Valdir, kteří oba byli členové baletu ve Španělsku
  • v roce 2007 natočila menší roli v historickém filmu Tobruk s režisérem Václavem Marhoulem

Vedoucí: Elaine Weissová