JiuJitsu Plzeň

www.jiujitsuplzen.cz

+420 723 491 254

info@jiujitstuplzen.cz

Dojo jiujitsu Plzeň vychází z myšlenky učení ju jutsu, které se datují do doby okolo 50 000 let př. n.l.  Jiyu jitsu lze obecně vysvětlit dle „džú džutsu“ tedy jako umění poddajnosti (vycházi z filosofie ústupnosti a výraz „džú“ lze chápat jako poddání se síle či úctu k tradicím a „džutsu“ pak jako zápis či umění). Takto je patrné, že mnoho stylů tedy využívá různá spojení s „džutsu“ například bu džutsu (bojové umění vojska a šlechty), nin džutsu (bojové umění tajných skupin), kobu džutsu (bojové umění se zbraněmi), tai džutsu (bojové umění beze zbraně).

V duchu těchto myšlenek vznikl jako styl umění poddajnosti v Japonsku styl nám známý jako judo. V rámci tohoto stylu vznikla v zásadě cestou zpět ke kořenům v ČSSR v sedmdesátých letech 20. století škola jiujistu, kterou na základě zkušeností s teorií a praktickým bojem dali dohromady mistři (i mistři republiky) Jaroslav Honzík a František Šimša. Fakt, že ověřování technik bojových umění, do uceleného systému reálné sebeobrany jiujitsu ve skutečném prostředí s plnou razancí útoků, přineslo své ovoce, svědčí i to, že tento sytém byl využíván i silovými složkami státu a v určitých modifikacích je využíván dodnes.

Tréninky v Krašovské

  • úterý - 19:00-20:00
  • čtvrtek - 19:00-20:00

Výuka a sdílení zkušeností a znalostí vychází z daného kodexu v kombinaci neocenitelným systémem přenosu z mistra na mistra v našich podmínkách již 3. generace a z mistra na žáka. Tento kompaktní a chráněný systém dává každému žáku přijatému k výuce neocenitelnou možnost získat oproti dnešním stylům a školám nikoli teoretické a v rámci pravidel omezených limitovaných schopností „bojových umění“ znalosti a dovednosti reálného umění bojovat. Díky dlouholeté tradici a ověřování technik v reálných situacích jsou prvky výuky koncipovány pro muže i ženy bez omezeních.

Snad i díky tomu, že hovoříme již o reálné zkušenosti, v našich podmínkách a využití útoku k obraně (džú džutsu = umění poddajnosti), čítající již více než 50 let v Plzni a mistry mající zkušenost minimálně více než 30 let, můžeme předat zkušenost, nikoliv virtuální realitu a pocit.

Každý si může s námi své schopnosti ověřit na soustředění v reálných podmínkách.

Vedoucí: Tomáš Bršlica