Sinhwa Dojang – klub bojových umění, z.s.

Jsme prvním klubem v Plzni, který se věnuje výuce jihokorejského bojového umění taekwondo WT. Jedná se o komplexní pohybovou aktivitu, která rozvíjí koordinaci, pružnost, dynamiku, sílu a zároveň klade důraz na rozvoj osobnosti v duchu filozofie tohoto bojového umění a jeho zásad – zdvořilosti, čestnosti, vytrvalosti, sebeovládání a nezlomného ducha. Taekwondo WT je vhodné pro děti i dospělé, je možné jej cvičit na rekreační i soutěžní úrovni.
Pro nejmenší děti od 4 let pořádáme tréninky se zaměřením na všeobecný pohybový rozvoj. U starších se postupně zaměřujeme na závodní i nezávodní disciplíny: sportovní zápas (kyorugi), který je od r. 2000 na programu letních Olympijských her, soutěžit je možné také v technických sestavách (poomsae). Součástí taekwonda je také sebeobrana (hosinsul) a přerážecí techniky (kyokpa).
Výuka probíhá pod vedením kvalifikované trenérky taekwondo Pavly Komrskové, držitelky 4. DANU a II. trenérské třídy, se závodními i trenérskými zkušenostmi z národního týmu a sportovního centra mládeže poomsae.

TRÉNINKY NA KRAŠOVSKÉ

pondělí
15:30-16:30 – Taekwonďata 4-8 let
úterý
15:30-16:30 – Taekwondo od 8 let

Vedoucí: Pavla Komrsková