WADIP – West African Drumming in Pilsen

Motto: „Zachytit rytmus v životě, přijmout rytmy života a okusit život v rytmu...“

Máte ve svém okolí nějakého týpka, který Vás neskutečně rozčiluje neustálým podupáváním, bubnováním na vše, co má po ruce, poluskáváním všemi svými zbývajícími prsty a souběžným vrzáním klouby v nějakém pološíleném rytmu? Tak ten týpek mi někoho silně připomíná... ;-)
Ve svém mládí jsem asi jako (tehdy) každý začínal na klasickou oprýskanou španělku u táborových ohňů, kterou jsem později za sálání rockových ohňů vyměnil za naleštěnou kytaru elektrickou. Ve svých 23 letech jsem začal hrát na klasickou bicí soupravu, ke které jsem o pár měsíců později na doporučení svého skvělého učitele, pana Josefa Malypetra, pro účely souběžného studia harmonie a kompozice přidal i klavír.

K západoafrickým rytmům jsem se přichomýtl v roce 2008 absolvováním (či spíše prožitím) týdenního workshopu afrického bubnování a tance s Papisem Nyassem a Kubou Severinem. Tento workshop mě odstřelil někam hodně daleko (ale dost možná „jen“ ke svým kořenům...), a pocítil jsem, že tohle je až moc chytlavé téma pro mou středoevropskou rytmickou duši. Od té doby jsem byl vždy natěšeným účastníkem několika dalších afro workshopů a kurzů zahraničních i tuzemských lektorů, a také několika intenzivních osobních kurzů s vynikajícími českými afrobubeníky Tomášem Markem a Jakubem Severinem.

V současné době hraji jako živý bubenický doprovod na lekcích afrických tanců v Plzni (https://www.facebook.com/Afrodancepower) a v plzeňské afroskupině TIRIBA (https://www.facebook.com/Tiriba-101410245535466).

Vedoucí: Roman Gutwald

WADIP – West African Drumming in Pilsen

Přehled aktivit partnera

Kurzy afrického bubnování
WADIP – West African Drumming in Pilsen
Aktivita: #Hudba
Věk: 7 let Dospělí