• program již proběhla.

Turnaj pro děti a mládež v karate

Datum: 18. 6. 2023

Čas: 10:00 až 13:00

Přijďte se zúčastnit vzrušujícího turnaje v karate určeného pro děti a mládež! Tento nezapomenutelný sportovní zážitek se uskuteční díky pořadatelům Clubu karate Plzeň z.s., za podpory UMO1 Plzeň a města Plzeň.

Hlavní rozhodčí Marek Kubín bude dohlížet na spravedlivý průběh soutěže, která se bude řídit pravidly Světová federace karate. Turnaj nabídne různé disciplíny, včetně překážkové dráhy a reakčních světel. Přihlášky se přijímají na e-mailu kubin@karatecz.cz do 15. června, ale je možné se přihlásit i na místě před zahájením soutěže.

Soutěžní disciplíny zahrnují překážkovou dráhu, kde budete testovat svou obratnost a rychlost, a reakční světla, která vás postaví před výzvu rychlého rozhodování. Pro každou disciplínu jsou stanoveny věkové kategorie, abyste měli šanci soutěžit s vrstevníky. Kromě toho se bude soutěžit v disciplínách kata jednotlivci a kata team.

Pokud vás zajímá, jak přesně bude překážková dráha vypadat, bude složena z několika prvků obratnosti, jako jsou slalomové tyče, přeskoky a podlézání překážek. Budete muset prokázat svou zručnost a provést minimálně jeden kotoul. Za každý neprovedený prvek se přičítají trestné sekundy. Vítězem se stane ten, kdo dosáhne nejrychlejšího času po přidání trestných sekund.

Disciplína reakční světla bude založena na sestavě světel blazepood, která vyžaduje rychlou reakci a přesnost. Budete soutěžit ve dvojicích nebo trojicích, a to tak, že zhasnete co nejvíce světel. Za přetočení nebo odsunutí světla se neuznává dané světlo do konečného výsledku. Vítězem se stane ten, kdo má vyšší počet zhasnutých světel nebo rychlejší reakční čas. Disciplína kata se zaměřuje na precizní provedení pohybů a kombinací karate technik. Budete mít možnost předvést naučené kódy a sestavy pohybů. Vítězové budou vyhodnoceni pomocí praporkového systému a vyhlášena budou také dvě třetí místa.

Nenechte si ujít tuto skvělou příležitost ukázat své karate dovednosti a soutěžit s dalšími nadšenci z celého regionu! Soutěž je otevřena pro členy oddílů SKePK, SKeKK a ČSKe, ale i pro nečleny a veřejnost v disciplínách reakční světla a překážková dráha.

Přijďte na turnaj připraveni a těšte se na vzrušující den plný sportovních výkonů a soutěžení! Časový rozvrh je stanoven tak, aby vám poskytl dostatek času na přípravu a abyste se mohli naplno zapojit. Nejlepší z vás budou odměněni medailemi a diplomem za dosažená umístění.