Čchi-kung

– rozproudění energie v těle a otevření meridiánů na nohách, rukách
– tradiční čínské sestavy (zlatý cvik, čínský drak…..)

– na konci cvičení meditace a mantry za zvuku tibetských mís

Na lekci je nutná rezervace – buď konkrétně u nás na recepci nebo přes email recepce@krasovska.cz.
Cena 130 Kč

4. 6. 2024

Ping-pong

Ping pong je oblíbeným sportem a rekreační aktivitou po celém světě. Ping pong vyžaduje rychlost, obratnost a strategii. Tato hra je vynikajícím cvičením pro ruce, oči a celé tělo, a zároveň podporuje koordinaci a reflexy. Ping pong je skvělým způsobem, jak trávit čas s přáteli, zlepšovat své dovednosti a užívat si aktivní životní styl.

Cena za stůl: 100 Kč/hod

Pokud máte o danou aktivitu zájem, chcete si zarezervovat pingpongový stůl, případně potřebujete vědět víc, obraťte se na nás přes tel. číslo +420 725 824 390 nebo email recepce@krasovska.cz.

26. 2. 2024

Zdravotní cvičení

Zdravotní cvičení je určené pro každého, kdo si chce zlepšit držení těla, zbavit se svalových nerovnováh, naučit se pracovat s hlubokým stabilizačním systémem, nebo mít jenom dobrý pocit z toho, že dělá něco pro sebe. Lekce jsou otevřené, počet míst je omezen, proto je nutná registrace přes zprávu (FB, IG, SMS).

12. 2. 2024

Street dance | Fusion choreo

Naše lekce jsou vedené formou openclasses. Přijdeš, zaplatíš, tančíš.

Každý trénink se učíme novou choreo, kterou si na konci kdo chce natočí. Převážně jsou ve stylu hiphop, female street, dance fusion, contemporary.

Naším cílem je stále vytvářet příjemné a inspirující prostředí pro každého, kdo bude mít zájem tuto myšlenku s námi sdílet. Pro zájem máme v rukávu i pozvání externích profi lektorů a natáčení tanečních projektů.

Nové členy nabíráme každé úterý!

8. 2. 2024

Jóga

Hodina jógy se skládá z dechového cvičení, praxe jógy a relaxace. Dechová cvičení nám pomáhají vyznat se v nás samotných, přivede nás k přítomnému okamžiku, učí nás přirozenosti, najít vnitřní klid, posiluje plíce. Samotná praxe jógy nám přináší úžasnou energii celému tělu, pročišťuje, posiluje a protahuje tělo. Je svobodná a nabízí každému to, co potřebuje. Zlepšuje držení těla, koordinaci a rovnováhu. Zapojuje jak tělo, tak mysl. Pomocí relaxace nastoupíme do ticha, které je již tam, pod spoustou myšlenek, na které myslíme každý den. Zlepšuje náladu, posiluje naše mentální zdraví, snižuje hladinu stresu a podporuje pohodu. JÓGA JE PRO VŠECHNY.

9. 1. 2024

SM metoda pro zdravá záda

SM systém (stabilizační a mobilizační systém) slouží k prevenci, korekci a rehabilitaci pohybového aparátu. Autor této metody, MUDr. Richard Smíšek, si vzal za cíl posílit oslabené svaly, zregenerovat namáhané svaly, zlepšit kloubní pohyblivost, protáhnout zkrácené svaly celého těla a naučit správnému držení těla.

SM systém představuje kompletní cvičební program se speciálním elastickým lanem. Díky tomuto cvičení aktivujete spirální svalové řetězce, které funkčně působí na stabilizaci (pevnost) a mobilizaci (pohyblivost, pružnost) páteře. Cvičení aktivují nožní klenbu a meziobratlové a hýžďové svaly, díky čemuž se sníží tlak na meziobratlové ploténky a zajistí napřímení páteře.

Pro účast na lekci kontaktujte, prosím, lektorku.

7. 1. 2024

Tréninky parkouru pro dospělé

Pro ty z vás, kteří hledají výzvu a způsob, jak zkrotit svou fyzickou kondici, máme také tréninky parkouru pro dospělé. Bez ohledu na to, zda jste začátečník nebo pokročilý, naši instruktoři vás provedou světem parkouru.

Co je skvělé na našich trénincích parkouru? Nemusíte se předem přihlašovat. Stačí prostě přijít na lekci a na místě v hotovosti zaplatit trenérovi 150 Kč za jednotlivou lekci. Jednoduše se oblékněte do pohodlného oblečení a připravte se na skvělý zážitek.

TERMÍNY: 6. 10., 20. 10., 10. 11., 1. 12., 15. 12. 2023

9. 11. 2023

Tréninky parkouru pro rodiče s dětmi (4-6 let)

Pokud hledáte aktivitu, která vám umožní strávit kvalitní čas s vašimi malými dobrodruhy, naše tréninky parkouru jsou ideální volbou. Tato skupina je určena dětem ve věku 4-6 let, a společně s nimi si můžete užít hodinu plnou pohybu a zábavy.

Co je skvělé na našich trénincích parkouru? Nemusíte se předem přihlašovat. Stačí prostě přijít na lekci a na místě v hotovosti zaplatit trenérovi 200 Kč za jednotlivou lekci. Jednoduše se oblékněte do pohodlného oblečení a připravte se na skvělý zážitek.

TERMÍNY: 22. 9., 13. 10., 3. 11., 24. 11., 8. 12. 2023

9. 11. 2023

Fit Dancing

Fit Dancing je taneční lekcí věnovanou práci na vaší kondici zábavnou formou. V lekci využíváme rychlejší, dynamičtější hudební doprovod (nejčastěji latinskoamerické nebo anglické písničky). V průměru stihneme za lekci 4 – 6 různých jednodušších choreografií, kdy ovšem cílem není jejich dokonalé zvládnutí, ale zejména pohyb samotný. Fit Dancing lze nahlížet jako kardiotrénink spojený na závěr s protažením. V hodinách se snažíme užít si co nejvíce zábavy, neklademe zvláštní důraz na dokonalost. Fit Dancing se bude líbit těm, komu vyhovují například lekce Zumby, latinskoamerické tance typu salsy, bachaty, disco dance apod.

 

9. 11. 2023

Cvičení na míčích, kruhové tréniky

Ke cvičení využíváme velké míče a další cvičební pomůcky, ale základní pomůckou pro toto cvičení je váha vlastního těla, šetří se klouby a proto je cvičení vhodné i pro osoby s nadváhou, starší nebo úplné začátečníky. Koncipované je tak, že si skvěle zacvičí jak začátečník, tak i trénovaný sportovec. Protože už 30 dělám s výživou a vím, jak je výživa po docvičení důležitá, tak po skončení lekce dostane každý účastník proteinový nápoj nebo proteinovou tyčinku jako bonus.

Pro rezervaci místa je lepší napsat SMS na tel.: 776603608

9. 11. 2023

Šachy – pokročilí

Šachový klub 64 Plzeň nabízí šachové tréninky od úplných začátků až po pokročilou úroveň.

Šachy jsou nejoblíbenější desková hra na světě. Neobsahují prvek náhody, partii rozhodují schopnosti a znalosti hráčů. Výuka a hraní šachů se doporučuje jako způsob, jak zlepšit kvalitu myšlení a rozvinout příznivé charakterové vlastnosti. Pod vedením našich zkušených hráčů se tento sport můžete naučit i vy.

Šachový klub 64 Plzeň je nejúspěšnějším mládežnickým šachovým klubem v Plzeňském kraji. Klub organizuje šachové kroužky, zajišťuje tréninky pro nejlepší mladé hráče, každoročně pořádá letní šachový tábor a Mezinárodní šachový festival PLZEŇ. Další informace o klubu naleznete na jeho webových stránkách.

6. 9. 2023

Šachy – začátečníci a mírně pokročilí

Šachový klub 64 Plzeň nabízí šachové tréninky od úplných začátků až po pokročilou úroveň.

Šachy jsou nejoblíbenější desková hra na světě. Neobsahují prvek náhody, partii rozhodují schopnosti a znalosti hráčů. Výuka a hraní šachů se doporučuje jako způsob, jak zlepšit kvalitu myšlení a rozvinout příznivé charakterové vlastnosti. Pod vedením našich zkušených hráčů se tento sport můžete naučit i vy.

Šachový klub 64 Plzeň je nejúspěšnějším mládežnickým šachovým klubem v Plzeňském kraji. Klub organizuje šachové kroužky, zajišťuje tréninky pro nejlepší mladé hráče, každoročně pořádá letní šachový tábor a Mezinárodní šachový festival PLZEŇ. Další informace o klubu naleznete na jeho webových stránkách.

6. 9. 2023

Roller dancing – taneční lekce na bruslích

Spojení tance a bruslení na kolečkových bruslích. Tuto novinku najdete jenom na pár místech v ČR. A ještě k tomu brusle tanečníkům na lekci můžeme zapůjčit. Vhodné pro všechny věkové kategorie. Lekce jsou formou OPENCLASS nebo formou výhodného kurzovného. Doporučujeme nosit si s sebou helmu či chrániče.

Přijďte si zatančit na bruslích s námi ❤️
23. 6. 2023

Florbal pro handicapované

Chceš hrát florbal na vozíku a jsi z Plzeňského kraje? Nechceš se doma jenom tak válet a chceš něco pro sebe udělat? Chceš nové kamarády? Chceš být samostatný? Chceš mít hezké vypracované tělo? Přihlas se na florbal do Sporotovního klubu handicapovaných Meteor Plzeň.

8. 5. 2023

Kondiční trénink Muaythai a kruhový trénink

Muay Thai (též známý jako thajský box) je thajské plnokontaktní bojové umění, které má více než tisíciletou tradici. Největší popularitu si tento způsob boje získal u válečníků, jimiž byla osídlena území dnešního Thajska. Je specifický zejména díky svým kopům, úderům kolenem nebo úderům pěstmi či dalšími podobnými chvaty, kterými jsou také rány lokty, klínce ve stoje apod.  Muay Thai rozvíjí u jedince rychlost, sílu, vytrvalost a jeho celkovou zdatnost. Pokud přihlédneme k rozvoji úpolových dovedností, musíme zmínit rozvoj techniky úderů, kopů, krytů. Pravidelným cvičením Muay Thai docílíme i zlepšení stability a držení těla a v neposlední řadě zvýšíme flexibilitu.

Kruhový trénink velmi efektivně zlepšuje celkovou fyzickou kondici. Efektivita se skrývá v intervalové metodě cvičení a střídání zapojených svalových skupin. Díky tomu lze cvičit velmi intenzivně po delší dobu, než by bylo možné souvisle a zároveň se v tréninku zapojí doslova celé tělo.

13. 1. 2023

Bodyforming

Bodyforming spojuje aerobní aktivitu s posilováním. Základní pomůckou pro toto cvičení je váha vlastního těla, díky němu nedochází k přetížení kloubů nebo svalů. Při cvičení se využívají různé pomůcky. Je vhodné jak pro začátečníky tak pro pokročilé.

Cena: 130 Kč/hod.

14. 11. 2022

Port De Bras

Port De Bras je systém protažení a posilování těla určený tanečníkům i netanečníkům. Jeho autory jsou ruský choreograf Vladimir Snezhik a španělský fitness trenér Julio Papi. Představuje zážitek “body and mind”, dochází tedy během něj k zaměření na vlastní pohyb, prožitek, uvolňování a soustředění mysli. Během lekce dochází za pomocí jednoduchých sekvencí k posilování správného držení těla a nenásilnou formou se lze dobrat toho, že se jedinec ladně “tanečně” pohybuje i bez předchozí taneční průpravy.

S sebou: Baletní piškoty (případně protiskluzové ponožky, tančit lze taktéž naboso), ručník, vodu, příjemné upnutější oblečení (ideálně například legíny a top).

11. 8. 2022

Lady bachata

Bachata je jeden z nejjednodušeji zvládnutelných latinskoamerických tanců, což mu ovšem neubírá na působivosti, ani na prožitku z pohybu. Lekce je určena pro začátečnice až středně pokročilé dámy.

S sebou: na první hodinu lze vzít baletní piškoty (případně protiskluzové ponožky), na další pak již doporučuji taneční obuv vhodnou do interiéru (může být na nižším podpatku), ručník, vodu, příjemné oblečení, v němž si budete připadat ženská a sexy (velmi vhodná je kratší sukně, ale hodí se také vršek v kombinaci s legínami apod.)

11. 8. 2022

Moderna dospělí

Revoluční tanec rozvíjející schopnosti tanečníka nejen v rámci jeho limitů, vycházející z baletu oproštěného od striktních pravidel. Kurz moderna nabízí základy klasických contemporary technik, které se promítají do sestav a choreografií. Cílem kurzu je rozšíření Vaší flexibility, posílení vnitřních svalů a rozvoj vlastního projevu.

9. 11. 2021

Taekwon-do pro dospělé

Chcete se naučit sebeobraně, změřit svoje síly na závodech, nebo si jen zlepšit kondici? Začněte cvičit taekwon-do! Je to moderní bojové umění pocházející s Koreje, jehož cílem je zvládnutí sebeobrany proti jednomu i více útočníkům. Taekwon-do nevyužívá žádné zbraně, ale naučíte se proti některým bránit. Důvody, proč začít cvičit zrovna taekwon-do můžou být různé. Někdo bere taekwondo hlavně jako sport a chce se měřit síly s ostatními na závodech, jiný ho bere především jako svoji životní filozofii a cestu, někdo chce jen prostě pravidelně protáhnout svoje tělo a být fyzicky a psychicky v kondici.

2. 11. 2021

Port de Bras

V PortDeBras™   je jedinečný koncept cvičení propojující dynamický a funkční strečink. Tempo celé lekce je pomalé, aby byla zachována kvalita a čistota pohybu. Na lekci se vyučují  jednoduché a plynulé sekvence pohybů,  které se spojují v souladu s relaxační hudbou.

PortDeBras™ v sobě ukrývá:

  • strečink
  • posilovací cvičení
  • balanční cvičení
  • taneční prvky

PDB má svou vlastní jedinečnou filozofii – využívá pohyb jako terapii

  • cílem je cesta a návrat k našemu tělu
  • skrze tělo měníme vědomí o sobě sama,
  • na lekcích se učíme opět vnímat naše tělo, vypnout “mozek”
  • cílem není se naučit choreografii, to si kladou za cíl taneční lekce, což se neshoduje s metodou PortDeBras™

Lekce jsou vhodné i pro úplné začátečníky. Nemusíte se bát těžkých choreografií.

Cena: 110 Kč/hod.

1. 11. 2021

Kurzy afrického bubnování

Kurzy afrického bubnování jsou určeny pro úplné začátečníky nebo mírně pokročilé. Pro účast na nich tudíž není třeba vůbec žádných předchozích zkušeností s hrou na nějaký rytmický nástroj, vše se od základů naučíte. Rytmus na rozdíl od melodie nebo harmonie v sobě máme totiž zakořeněný úplně všichni, protože každá naše maminka je vlastně taková skrytá bubenice.
Jak je to možné? Jelikož na světě je hodně maminek, jejichž hlas není melodický, a proto se třeba obávají zpívat. Pak je ještě více maminek, které neslyší harmonii, proto je bohužel zřejmě nikdy nepřijmou do pěveckého sboru. Ale každý z nás bez výjimky tři čtvrtě roku poslouchal sice rytmicky prostý, ale jinak nádherný 12/8 rytmus, který mu jeho maminka po celou tu dobu předávala, aniž by si to uvědomovala nebo byla nějak rytmicky zdatná. A tím byl tlukot jejího srdce. Takže všichni máme v podvědomí uložen skvělý a láskyplný rytmický základ.

Někdo má sice ten rytmus usazen trošku hlouběji, ale i tak jej společně dokážeme vytáhnout na povrch a umožníme mu se projevit a plně rozvinout. Stačí se nebát a zkusit to.

13. 10. 2021