Květnový parkour workshop

28. 5. 2023

V neděli 21. května se konal velmi úspěšný parkour workshop ve spolupráci s Parkour Academy Plzeň. Účastníci se ponořili do světa parkouru a naučili se základní techniky a pohyby, které jsou pro tuto disciplínu typické. Trenéři předali své znalosti a zkušenosti všem účastníkům, bez ohledu na jejich věk či úroveň zkušeností. Workshop se konal venku na našem prostorném parkourovém hřišti a bylo nám počasím přáno. Slunečné a teplé počasí vytvořilo perfektní podmínky pro aktivní trénink na čerstvém vzduchu. Účastníci měli možnost poznat a vyzkoušet si různé parkourové techniky, které se zaměřují na plynulost pohybu a efektivní zdolávání překážek.

Jedním z hlavních témat byly přeskoky, jako například speedstep, lazyvault a twohand vault. Účastníci se postupně učili, jak tyto techniky správně provádět. Skoky, jako precision jump (skok s pevným dopadem) a run precision (skok s rozběhem), také nezůstaly opomenuty. Tyto dovednosti vyžadují preciznost a soustředěnost, a tak byly pro účastníky workshopu skvělou výzvou. Na závěr workshopu se všichni zaměřili na kotouly a parakotouly. Tyto techniky jsou základními průpravnými cvičeními, která pomáhají účastníkům vybudovat důvěru v pohyb.

Fotografie z květnového workshopu jsou k dispozici na našem webu. Stačí se na ně podívat a okusit atmosféru akce přímo z pohodlí domova. Uvidíte, jak účastníci pilně trénovali a zdokonalovali své dovednosti. Jestli jste tentokrát nebyli přítomni, rozhodně si zapište do kalendáře datum příštího workshopu, který se bude konat 18. června ve stejný čas jako ten květnový, a to od 10:30 do 12:00. Je to skvělá příležitost vstoupit do světa parkouru a začít rozvíjet své dovednosti pod vedením profesionálních trenérů. Doporučujeme dorazit na čas, abyste se mohli aktivně zapojit do rozcvičky, která je důležitou součástí každého bezpečného workshopu a tréninku. Dorazte k nám na příští workshop bez ohledu na to, zda jste začátečníkem nebo již máte určitou zkušenost s parkourem, workshop je pro všechny, kteří se chtějí naučit nové dovednosti a objevit své parkourové schopnosti.

Těšíme se na vás na našem dalším parkour workshopu!