Zlatá rybička z Krašovské opět plnila přání dětem z Fakultní nemocnice Plzeň

8. 2. 2023

    Dobrých skutků není nikdy dost. S touto myšlenkou vznikl projekt Zlatá rybička z Krašovské, která má plnit dětská přání. A plní je úspěšně! Letos už podruhé…

    „Projekt Zlatá rybička vznikl v prosinci 2019. Náš tým Krašovská Aktivity centra v Plzni chtěl tehdy zpříjemnit Vánoce těm dětem, které je nemůžou trávit doma s rodinou. Zakoupili jsme proto k nám na Krašovskou vánoční stromek, na něj jsme navěsili několik zlatých rybiček Každá ta zlatá rybička měla pak za úkol přinést nějaký dáreček,“ vysvětluje hlavní kreativní manažerka Krašovské Ilona Křížková. „Loni to mělo velký úspěch, to samé jsme proto udělali i letos. V prosinci jsme pod stromeček nakupovali dárky a teď po Novém roce je Zlatá rybička předává dál,“ dodává.

    Do nákupu dárků se zapojila opět široká veřejnost, nejvíce však kluby a organizace, které působí přímo v Krašovská Aktivity centru. Patří mezi ně plzeňské taneční skupiny, sportovní kluby, ale i trenéři, lektoři nebo samotní návštěvníci centra. Zatímco loni se mezi dárky objevily třeba autosedačky, dětská pyžama nebo lego, letos to bylo hlavně vybavení do dětských postýlek jako flísové deky s dětskými motivy nebo rychlozavinovačky. „Je mi velkou ctí, že mohu již podruhé přivítat zástupce Krašovská Aktivity centra Plzeň, kteří za námi přijeli opět s velkým množstvím dárků pro naše nejmenší. Máme pro ně třeba nové peřinky, ve kterých se jim bude určitě dobře spinkat,“ zhodnotila Romana Sedláčková, vrchní sestra dětské kliniky.

    „Já ze srdce děkuji týmu Krašovská Aktivity centra a jejím partnerům za jejich dobročinnost a chci popřát týmu Fakultní nemocnice Plzeň, vím, že jejich péče je vždy perfektní a to vím z vlastní zkušenosti, aby dárky, které jsme dnes předali, dobře sloužily,“ vzkázala Světlana Budková, radní města Plzně.

    Předání dárků se zúčastnili: Světlana Budková - radní města Plzně pro oblast bytovou, Ilona Křížková – hlavní kreativní manažerka Krašovské, Gabriela Levorová – tisková mluvčí FN Plzeň, Josef Sýkora – přednosta dětské kliniky, Romana Sedláčková – vrchní sestra dětské kliniky