Parkour hřiště

Rezervace

601 117 126

Parkourové hřiště Krašovská

  • Největší parkourové hřiště v ČR a jedno z největších v Evropě
  • Určeno zkušeným parkouristům i úplným začátečníkům
  • Otevřeno ve všedních dnech i o víkendu v době otevření centra
  • Vstup zdarma

Parkourové venkovní tréninkové hřiště v Krašovské se řadí mezi největší v Evropě. Na návrhu hřiště se podíleli místní, plzeňští vyznavači parkouru, kteří mají své vlastní tréninkové skupiny. Navrhovali jak druh a velikost překážek, ale i jejich rozložení v rámci celého hřiště o ploše 600 m. Parkourové hřiště tvoří 4 sestavy zdí, 2 sestavy zdí a hrazd, samostatná sestava hrazd, 3 balanční trubky různých délek a tvarů, 6 dřevěných sestav a prvků z akátu a dubu a dominantou je betonová soustava krychlí. Parkurové skupiny již nyní působí v Krašovské a využívají vnitřní prostory Aktivity centra Plzeň ke svým tréninkům.

O parkouru

Parkour není jen skákání. Je to moderní pohybová disciplína, jejíž ústřední myšlenkou je rozvoj schopností k překonávání překážek nejen těch fyzických ale i životních. Základem je síla těla i mysli, vůle a odvaha. Pro překonávání překážek se využívají skoky, běh, lezení, šplh, pohyby ve visu za ruce a akrobatické prvky. Parkour dosud není soutěžní disciplínou, není to sport individualit. Parkouristé jsou ve svých komunitách ale i mimo ně pozitivními vzory pro mládež ze všech sociálních skupin.

 

 

Ke stažení

Provoz parkourového hřiště

platí od 1. 4. 2019
Den Čas Přístup má/pro Veřejnost Cena Rezervace
Po-Pá 8 až 12 školy, kluby, skupinky ANO po dohodě se správcem 50 Kč/h/osoba ANO
12 až 21 *) kdokoliv splňující podmínky provozního řádu ANO 0 Kč NE
So-Ne 12 až 21 (doba se může měnit dle aktuálního provozu v centru) kdokoliv splňující podmínky provozního řádu ANO 0 Kč NE
* Vedené tréninky parkouru smluvních partnerů krašovská aktivity centra Tyto časy nejsou určené veřejnosti!
Den Čas Přístup má/pro Veřejnost Cena Rezervace
Po 16 až 19:30 AVVA NE dle smlouvy NE
Út 16 až 18:00 AVVA NE dle smlouvy NE
St 17 až 19:00 AVVA NE dle smlouvy NE
Na Parkourovém hřišti Krašovská je přísně ZAKÁZÁNO bez předchozí domluvy organizovat a pořádat akce komerčního typu a obecně jakékoliv akce, pořizování a natáčení promo materiálů, veřejné setkávání komunit, používání prostor a samotného hřiště do propagačních materiálů (foto/video) apod. V případě zájmu o uspořádání výše uvedených aktivit je nutné kontaktovat vedení centra. V opačném případě má provozovatel právo vykázat účastníky ze hřiště.